súťaž o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky 
 

Archív ročníka 2012


ZlatyErb.sk 2012 – Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže


Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska, Združenie informatikov samospráv Slovenska a eSlovensko, o.z. v spolupráci s projektom Zodpovedne.sk a Medzinárodným kongresom ITAPA.

Vyhlásenie výsledkov 9. ročníka súťaže ZlatyErb.sk 2012 sa uskutočnilo 25.10.2012 v Bratislave, v hoteli Crowne Plaza vo Veľkej sále London, v rámci Medzinárodného kongresu ITAPA. Ceny ZlatyErb.sk boli udeľované v troch hlavných kategóriách: obce, mestá a mestské časti a VÚC. Osobitne boli udelené špeciálne ceny.

Webová stránka samospráv, ktorá získala najvyššie hodnotenie z hľadiska všetkých kritérií súťaže, získala ocenenie Grand Prix eSlovensko a zároveň nomináciu na medzinárodnú súťaž „EuroCrest“. Hlavným víťazom sa stala stránka Hlavného mesta SR Bratislava. Ocenenie prevzala námestníčka primátora Petra Nagyová-Džerengová. Cenu jej odovzdali Norbert Molnár, generálny riaditeľ sekcie Riadiaci orgán OPIS z Úradu vlády SR a Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia Európskej komisie v SR.

Prvé miesto v kategórii VÚC získal Prešovský samosprávny kraj. Z obcí zvíťazila stránka obce Klátová Nová Ves. Špeciálnu cenu za najlepšiu bezbariérovú stránku samospráv získalo mesto Čadca. Primátorovi Milanovi Gurovi cenu odovzdal Branislav Mamojka, predseda Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska. Najlepšia elektronická služba samospráv bola udelená mestu Prešov za službu egov.presov.sk, ktorú osobne prevzal primátor Pavel Hagyari. Špeciálna cena za dlhodobý prínos v oblasti budovania eGovernmentu bola udelená Lucii Muškovej, zakladateľke konferencie ITAPA a Ištvánovi Zachariášovi, primátorovi mesta Moldava nad Bodvou.

„Kvalita webových stránok slovenských samospráv z roka na rok narastá. Za posledné obdobie zaznamenali porotcovia výrazný posun najmä v grafickej úrovni a prehľadnosti navigácie. Pribúdajú aj služby s použitím mobilných technológií. V záujme rozvoja turizmu by mohli samosprávy viac vytvárať cudzojazyčné verzie stránok. Stránky obcí naďalej zaostávajú za mestami,“ uviedol predseda súťaže Miroslav Drobný.

Celkové výsledky:Grand Prix eSlovensko a nominácia na cenu EuroCrest:


Hlavné kategórie:Najlepšia stránka obcí:

 1. Klátová Nová Ves
 2. Trnavá Hora
 3. Ostrý Grúň
 4. Skačany
 5. Nitrianska Blatnica


Najlepšia stránka miest a mestských častí:

 1. Bratislava
 2. Banská Bystrica
 3. Levice
 4. Trenčín
 5. Čadca


Najlepšia stránka samosprávneho kraja:

 1. Prešovský samosprávny kraj
 2. Žilinský samosprávny kraj
 3. Trenčiansky samosprávny kraj


Špeciálne cenyNajlepšia elektronická služba samospráv:Najlepšia bezbariérová stránka samospráv:Špeciálna cena za dlhoročný prínos v oblasti budovania eGovernmentu v slovenských samosprávach:

  Lucia Mušková, zakladateľka konferencie ITAPA
  Ištván Zachariáš, primátor mesta Moldava nad Bodvou


Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí verejnosti.

eSlovensko, občianske združenie pre informatizáciu Slovenska sa podieľa na príprave a realizácii niekoľkých národných projektov v oblastiach eBezpečnosť, eInklúzia, eTurizmus a eGovernment. Zodpovedne.sk je projekt, ktorý sa zameriava na propagáciu bezpečného používania internetu a nových technológií a je spolufinancovaný Európskou úniou v rámci programu Safer Internet.


Súťaž podporili:Tlačové správy
zobraz fotku 2012/1 - nové okno zobraz fotku 2012/2 - nové okno zobraz fotku 2012/3 - nové okno
zobraz fotku 2012/4 - nové okno zobraz fotku 2012/5 - nové okno zobraz fotku 2012/6 - nové okno
zobraz fotku 2012/7 - nové okno zobraz fotku 2012/8 - nové oknoDokumenty na stiahnutieKontakt:

Ing. Miroslav Drobný, eSlovensko, o.z., miroslav.drobny zavináč eslovensko.sk, 0948 201 015
Ing. Zuzana Tichá, eSlovensko, o.z., zuzana.ticha zavináč eslovensko.sk, 0948 201 018