súťaž o najlepšie internetové stránky a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky 
 

Archív ročníka 2011


Súťaž ZlatýErb.sk každoročne vyhlasuje spoločne Únia miest Slovenska a Občianske združenie eSlovensko pod záštitou vysokých ústavných činiteľov Slovenskej republiky. Súťaž sa uskutočňuje aj vďaka podpore partnerov: spoločnosti DEXIA BANKA Slovensko a INFOSTAT. Súťaž je usporiadaná v spolupráci s verejným informačným portálom pre samosprávy Mesto.sk a medzinárodnou konferenciou ITAPA.

Hlavným cieľom súťaže ZlatyErb.sk je podporiť informatizáciu slovenských samospráv a oceniť výnimočné projekty, podporiť výmenu skúseností a ohodnotiť snahu zástupcov samospráv účinne využívať informačno-komunikačné technológie k zvyšovaniu kvality a prístupnosti služieb samosprávnych krajov, miest, mestských častí a obcí verejnosti.

V tomto roku záštitu prevzali Iveta Radičová, predsedníčka vlády, Ján Figeľ, 1. podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja, Lucia Žitňanská, ministerka spravodlivosti a Roland Sill, splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre informačnú spoločnosť.

Vyhlásenie výsledkov súťaže ZlatyErb.sk 2011 sa uskutočnilo 26.10.2011 v Bratislave, v hoteli Crowne Plazza vo Veľkej sále London, v rámci medzinárodného kongresu ITAPA 2011.

Webová stránka samospráv, ktorá získala najvyššie ohodnotenia u všetkých porotcov z hľadiska všetkých kritérií súťaže, získala ocenenie Dexia Grand Prix a zároveň nomináciu na medzinárodnú súťaž Eurocrest:
Bratislava (primátor: Milan Ftáčnik)


Hlavné ceny


Najlepšia stránka obcí:

 1. Trnavá Hora
 2. Klátova Nová Ves
 3. Skačany
 4. Nitrianska Blatnica
 5. Chrenovec-Brusno


Najlepšia stránka miest a mestských častí (Bratislava, Košice):

 1. Bratislava
 2. Banská Bystrica
 3. Dubnica nad Váhom
 4. Malacky
 5. Zvolen


Najlepšia stránka samosprávneho kraja:

 1. Prešovský samosprávny kraj
 2. Bratislavský samosprávny kraj
 3. Trnavský samosprávny kraj


Špeciálne cenyNajlepšia elektronická služba samospráv:

 • Veľký Kýr
 • Bratislava-Staré Mesto


 • Najlepšia bezbariérová stránka samospráv:  Špeciálna cena za dlhoročný prínos v oblasti budovania eGovernmentu v slovenských samosprávach:

   Michal Sygút primátor mesta Turčianske Teplice
   Jan Savický zakladateľ súťaže Zlatý erb Česká republika cena udelená in memoriam.Partneri súťažeZlatí partneriOdborný partner
Tlačové správy
zobraz fotku 2011/1 - nové okno zobraz fotku 2011/2 - nové okno zobraz fotku 2011/3 - nové oknoDokumenty na stiahnutie